7 Nisan 2015 Salı

bir takım sergiler açmış durumdayız

Az Bulutlu ve Açık Stüdyo'nun bahar döneminin ilk yarısında emek emek geliştirdiği, azimle tamamladığı ve özenle sunduğu işlerin bazıları bir süredir BIM koridorunda sergileniyor.

(1) "Deli paftaları" (bu iş çok hoşumuza gittiği için çatıdaki bir holden aşağıdaki sergimize indirdik).

(2) "Öyküler" (uzun süre adını bulamayan, ekmek deneylerinden başlayıp çok zamanlı - çok mekanlı öykü kurgularına doğru ilerleyen işimize Öyküler adını verdik, bir süredir sergileniyor).

(3) "Küf" (dönemin başından itibaren 6 hafta süren küf yetiştirme - gözlemleme - analiz etme ve bunları ifade etme deneyleri en sonunda 6'şarlı gruplar tarafından kolektif bir süreçle sergiye hazırlandı ve ortaya dev bir küf duvarı çıktı).

Yukarıdaki işlerin sergisini "Parametrik Küf" başlıklı bir Processing atölyesi ve atölyenin ürünleri eşliğinde kurdele keserek açtık. Bkz.
(4) "Geçirgen duvar" (stüdyo iki haftadır bu duvarı gezi öncesine yetiştirmeye çalışıyordu, birbirlerine ve zemine 5'er noktadan tutunan voronoi hücrelerinin içlerini ören lineer elemanlarla inşa edilmiş 180x780x30 ebadında bir duvar)

(Şimdi kente bir ara verip Muğla - Milas - Bafa taraflarına seyahate gidiyoruz. İşlerden örnekleri ve sergilerden görüntüleri bilahare paketlemeyi umuyoruz.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorumlarınızı, isteklerinizi, dertlerinizi yazınız (beğeninizi de ifade edebilirsiniz).